Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymas

Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo (toliau – KPT) tikslas – antikorupciniu požiūriu įvertinti viešojo sektoriaus subjekto veiklos sritį(-is), siekiant nustatyti korupcijos rizikas ir (ar) rizikos veiksnius, galinčius sudaryti prielaidas darbuotojams ar kitiems asmenims padaryti korupcinio pobūdžio teisės pažeidimus ir nustatyti priemones, skirtas nustatytoms korupcijos rizikoms ir (ar) rizikos veiksniams sumažinti ar pašalinti.
Viešojo sektoriaus subjektas, valdydamas korupcijos riziką, savo nuožiūra gali atlikti korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymą konkrečioje savo veiklos srityje. Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymas gali būti atliekamas viešojo sektoriaus subjekto iniciatyva arba savarankiškos įstaigos ar kito viešojo sektoriaus subjekto, kuriam viešojo sektoriaus subjektas yra pavaldus ir (ar) kurios valdymo sričiai jis yra priskirtas, siūlymu.
Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 10 str. 6 dalyje įtvirtinta nuostata, kad Rekomendacijas dėl korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo ir jo atlikimo tvarkos tvirtina Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius.

Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo ir jo atlikimo tvarkos rekomendacijos

Veiklos sritys, kuriose galima korupcijos pasireiškimo tikimybė

Siekiant nustatyti, valdyti ar pašalinti korupcijos rizikos veiksnius, Valstybinė teismo medicinos tarnyba vertina atitinkamas veiklos sritis, kuriose galima korupcijos pasireiškimo tikimybė.

Pagrindiniai VTMT veiklos procesai ir juose egzistuojantys korupcijos rizikos veiksniai

2023-2024 m.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 10 str. 1 d. atliktas Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymas VTMT visose veiklos srityse (Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo išvada). 

2022 m.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 10 str. 1 d., KPT nustatymas nebuvo atliekamas. 

Atnaujinimo data: 2024-08-14